Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 4903258



*

nr 490 3258


Dalahästar

3st, tidigt 1900-tal


Utrop:

300 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 oktober 2007
kl 17:29:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 21:21:42 1      400 kr
11/10 09:38:57 2      550 kr
11/10 21:53:27 3      800 kr
12/10 09:08:24 2      650 kr
12/10 09:08:54 2      750 kr
12/10 09:09:18 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56




Ladda ner broschyr